Projekt „Czas na KWALIFIKACJE”

Kurs przygotowujący do nadania uprawnień do eksploatacji urządzeń elektroenergetycznych odbędzie się w Spółdzielni pracy Oświata ul Zwycięstwa 168 pierwsze piętro drzwi po lewej.

(kliknij by powiększyć)

Uczniowie Technikum Informatycznego uczestniczyli w dodatkowych zajęciach z fotografii z użyciem kamer i greenboxów. Mimo zimna nauka sprawiła im dużo radości.

24 maja 2022 rozpoczął się kurs kwalifikacyjny przygotowujący do nadania uprawnień elektroenergetycznych do 1 kV. Do końca roku szkolnego zostanie przeszkolonych 6 grup, w sumie 62 osoby w tym 1 nauczyciel

W dniach 9-12 maja 2022r nauczyciel naszej szkoły odbył kurs Autocad podstawowy i AutoCad Electrical.

Na staże uczniowskie uczniowie zostali zaopatrzeni w odzież roboczą i obuwie ochronne” a do robotów „W ramach zakupu pomocy dydaktycznych dla uczniów zostały sprowadzone zautomatyzowane linie robotyczne. Uczniowie bawiąc się jednocześnie uczą się automatyki przemysłowej i programowania robotów.

W maju zajęcia z doradztwa zawodowego rozpoczęła I grupa uczestników projektu. Na zajęciach dowiadujemy się o naszych słabych i mocnych stronach, robimy testy osobowości, budujemy swoją sylwetkę zawodową, żeby lepiej poznać swoje możliwości w sferze zawodowej.

W okresie wakacyjnym uczniowie biorący udział w projekcie odbywali 150 godzinne staże uczniowskie w firmach DoubleM, Laboratorium komputerowe F7, RGB Technology, Bumar- fabryka maszyn, Kronospan, Jasiński CTTV, Entech i innych. W ramach stażów uczniowie zostali wyposażeni w odzież roboczą i obuwie. Staże pozwoliły im na zapoznanie się z ze specyfiką zawodu na wybranych przez siebie stanowiskach. Pozwoliły im również na zdobycie doświadczenia w wybranych przez siebie aspektach zawodu

Dokumenty rekrutacyjne:

Regulamin – plik .pdf