Projekt „Czas na KWALIFIKACJE”

Ogloszenie_o_rekrutacji-3

Lista-uczestnikow-III-tury-projektu-CnK-wrzesien-2022
63498f21842c6-doc

Lista-uczestników-III-tury-projektu-CnK-wrzesień-2022

Kurs przygotowujący do nadania uprawnień do eksploatacji urządzeń elektroenergetycznych odbędzie się w Spółdzielni pracy Oświata ul Zwycięstwa 168 pierwsze piętro drzwi po lewej.

(kliknij by powiększyć)

Lipiec i sierpień uczestnicy projektu spędzili na stażach u lokalnych pracodawców. Nasi uczniowie znaleźli zatrudnienie m.inn w F7 Laboratorium Komputerowe, RGB, Bumar S.A., Integra Software, Double M i innych”

Uczniowie Technikum Informatycznego uczestniczyli w dodatkowych zajęciach z fotografii z użyciem kamer i greenboxów. Mimo zimna nauka sprawiła im dużo radości.

24 maja 2022 rozpoczął się kurs kwalifikacyjny przygotowujący do nadania uprawnień elektroenergetycznych do 1 kV. Do końca roku szkolnego zostanie przeszkolonych 6 grup, w sumie 62 osoby w tym 1 nauczyciel

W dniach 9-12 maja 2022r nauczyciel naszej szkoły odbył kurs Autocad podstawowy i AutoCad Electrical.

Na staże uczniowskie uczniowie zostali zaopatrzeni w odzież roboczą i obuwie ochronne” a do robotów „W ramach zakupu pomocy dydaktycznych dla uczniów zostały sprowadzone zautomatyzowane linie robotyczne. Uczniowie bawiąc się jednocześnie uczą się automatyki przemysłowej i programowania robotów.

W maju zajęcia z doradztwa zawodowego rozpoczęła I grupa uczestników projektu. Na zajęciach dowiadujemy się o naszych słabych i mocnych stronach, robimy testy osobowości, budujemy swoją sylwetkę zawodową, żeby lepiej poznać swoje możliwości w sferze zawodowej.

W okresie wakacyjnym uczniowie biorący udział w projekcie odbywali 150 godzinne staże uczniowskie w firmach DoubleM, Laboratorium komputerowe F7, RGB Technology, Bumar- fabryka maszyn, Kronospan, Jasiński CTTV, Entech i innych. W ramach stażów uczniowie zostali wyposażeni w odzież roboczą i obuwie. Staże pozwoliły im na zapoznanie się z ze specyfiką zawodu na wybranych przez siebie stanowiskach. Pozwoliły im również na zdobycie doświadczenia w wybranych przez siebie aspektach zawodu

Koniec roku szkolnego 2022/2023, część wakacji i początek nowego roku szkolnego uczniowie spędzili niezwykle pracowicie. W tym czasie odbyły się kursy zawodoznawcze:

1. Blender- projektowanie grafiki komputerowej

2. Phyton- podstawy programowania

Uczniowie i nauczycie biorący udział w kursach ocenili je bardzo wysoko. „Kursy były ciekawie prowadzone, widać, ze prowadzący to specjaliści w swojej dziedzinie; mam materiały na pół roku zajęć, chcemy więcej”- ocenili nauczyciele. Uczestnicy projektu jak co roku nie zakończyli nauki z dniem 23 czerwca. 26 czerwca rozpoczęli letnie staże u pracodawców. W tym roku współpracowali z koszalińskimi firmami: Fabryka maszyn Bumar, Ekowodrol, Laboratorium Komputerowe F7, Entech, RGB, oraz WindService z Darłowa.

Dokumenty rekrutacyjne:

Regulamin – plik .pdf