Projekt 8.8 „Czas na ZAWODOWCA”

OGŁOSZENIE – plik .doc

REGULAMIN PROJEKTU – plik .doc

LISTA UCZESTNIKÓW – plik .pdf

Kurs Tester oprogramowania i Scrum Agile rozpocznie się w poniedziałek (25.11.2019) w budynku ul. Wańkowicza 26, sala nr 2, godzina 14:00.

ZMIANY! Od wtorku zajęcia z kursu Tester oprogramowania i Scrum Agile odbywają się w budynku ul. Jedności 9, sala nr 27, godzina – 14:00.

EGZAMIN Z KURSU TESTER OPROGRAMOWANIA ODBĘDZIE SIĘ W PONIEDZIAŁEK, 16 GRUDNIA; GODZ. 17.00; SALA NR 13; W BUDYNKU UL. JEDNOŚCI 9.

SZKOLENIA – plik .pdf

• W dniach 6-8 kwietnia 2021 r. odbyło się szkolenie dla nauczycieli z obsługi drukarki i skanera 3D. Dowiedzieli się, jak projektować i drukować obiekty 3D, a także jak skanować gotowe obiekty. Uzyskali również wiedzę na temat druku 3D podczas zajęć edukacyjnych.

• Zaraz po zakończeniu roku szkolnego 2019/2020 uczniowie brali udział w letnich stażach u Koszalińskich pracodawców. Staże potrwają do końca sierpnia.

• Zajęcia pozalekcyjne z programowania mikroprocesorów na bazie Arduino.
  • W dniach 9-12 grudnia 2019 r. odbyło się szkolenie elektroenergetyczne. Prowadzący w ciekawy i interesujący sposób przygotował kursantów do egzaminu. Co najważniejsze – uczestnicy zostali poinformowani jak udzielać pierwszej pomocy i jak wygląda ochrona przeciwpożarowa w urządzeniach elektrycznych.
  • W dniach 25-29 listopada 2019 r. uczniowie i nauczyciele z Technikum informatycznego brali udział w szkoleniu Tester Oprogramowania oraz technologie zwinne Scrum Agile. Szkolenie było trudne, ale ciekawe, teraz czeka ich jeszcze egzamin. Jeżeli egzamin przebiegnie pozytywnie uczniowie i nauczyciele dostaną certyfikat Tester I go stopnia.
  • Letnie staże uczniowie odbywali w wielu firmach m.in. w Instalator gdzie uczyli się umiejętności związanych z ich zawodem, ale również poszerzali wiadomości z dziedziny instalatorskiej.
  • Pracowity koniec roku mieli uczniowie Technikum Informatycznego biorący udział w szkoleniu Tester Oprogramowania i Scrum Agile.

Celem kursu było zapoznanie uczestników z zagadnieniami związanymi z testowaniem oprogramowania m.in.: co jest istotą testowania oprogramowania. Uczestnicy szkolenia zapoznali się z podstawowymi technikami projektowania testów oraz z czynnościami, jakie powinny być uwzględnione w procesie testowania. Uczestnicy zapoznali się również z metodologiami zwinnymi (Agile).

• Uczniowie Technikum Organizacji reklamy ukończyli kurs przygotowujący do Komputerowego Prawa Jazdy czyli egzaminu ECDL. Również egzamin zdali z powodzeniem zdobywając cztery kwalifikacje.

• Zajęcia przygotowujące do egzaminu ECDL

Uczniowie klasy TOR poznają techniki edycji i składu tekstu, tajniki tworzenia stron internetowych, pracy z pakietem biurowym w ramach zajęć przygotowujących do Komputerowego prawa jazdy czyli państwowego egzaminu ECDL uznawanego w Europie. Zajęcia odbywają się w piątki, a podczas praktyk uczniowskich w soboty.

> zobacz galerię zdjęć z zajęć – fot. Krzysztof Sokołów

• W dniach 14-16 marca 2018 roku uczniowie z klasy 3 TOR uczestniczyli w szkoleniu Copywriting+SEO+Contentmarketing.

Było to szkolenie z zakresu tworzenia profesjonalnych tekstów reklamowych i sprzedażowych, neuromarketingu, pozycjonowania stron internetowych oraz planowania, realizacji i monitoringu kampanii marketingu treści.
Następnym krokiem będzie wykorzystanie nabytych umiejętności do stworzenia mini kampanii reklamowej na potrzeby szkoły podczas zajęć z fotografii i składu tekstu, a także zajęć przygotowujących do „komputerowego prawa jazdy” ECDL.

> zobacz galerię zdjęć ze szkolenia – fot. Krzysztof Sokołów